♦ LIDÉ / LOVCI ♦

Obyčejní, zcela prostí lidé, kteří byli v minulosti snadnými terči vampýrů, proto se začaly tvořit lovecké organizace s akademiemi, na kterých probíhal, a stále probíhá, speciální výcvik pro lov každé bytosti, co není člověk. Nejrozsáhlejší a také nejznámější loveckou organizací je Falanga, která do svých řad nabírá jen ty nejlepší z nejlepších.

♦ UPÍŘI / VAMPÝŘI ♦

Upíři: Dokáží bez krve vydržet až několik měsíců, nemají chuť ani touhu lovit a zabíjet lidi, krev ve většině případech kradou z nemocnic jen pro to, aby si zachovali svou nesmrtelnost a krásu mladého vzhledu a pomalu nezestárli a tím nezemřeli. Kvůli malému přísunu krve jsou o dost slabší než vampýři, ovšem jejich dominantou je rychlost. Dokáží na slunci vydržet pár minut, poté jim sluneční paprsky začnou spalovat pokožku. Dají se zabít useknutím hlavy, upálením, vlčím kousnutím nebo přímím zásahem ostré věci do srdce. Upírem se stane člověk poté, co se napije krve svého stvořitele.
Vampýři: Zabijáci, kteří neustále lační po lidské krvi. Lidská krev je pro ně jako droga, bez které nemohou žít a pokud krev nemají delší dobu, jsou agresivní a pro kapku lidské krve by zabili i své nejmilejší. Vampýři často vyhledávají společnost vlastní rasy, dokáží z jiných jedinců vycítit jejich sílu a charakter, mají mezi sebou jistou hierarchii, slabší jedinci mají většinou dohodu se silnými vampýry, kteří je chrání. Na oplátku chtějí po slabším jedinci věrnost a absolutní poslušnost a podřízenost. Dají se zabít useknutím hlavy, upálením, vlčím kousnutím nebo přímím zásahem ostré věci do krve. Vampýrem se člověk stane poté, co je pokousán. Přeměnu většina lidí nepřežije, neboť nezvládnou extrémní bolest v těle, kterou způsobuje vampýří jed.

♦ VLKODLACI / HYBRIDI / VLČÍ JEZDCI ♦

Vlkodlaci: Lidé měnící se do obyčejných vlků. Jsou velice agresivní, přičemž v agresi často nezvládnou kontrolu nad svým tělem a promění se. Jejich kousnutí dokáže zabít upíra, vampýra a démona. Vlkodlaci ve svých vlčích podobách komunikují se svými jedinci pomocí myšlenek, které slyší až na několik kilometrů (neplatí pro jejich lidskou podobu). Vlkodlaci se při úplňku neproměňují, cítí ovšem nejistotu a jsou více agresivnější než jindy. Vlkodlaka lze zabít jakýmikoliv způsoby, stejně jako člověka, nejvíce smrtelné a bolestivé je pro ně zásah stříbrem. Vlkodlakem se člověk stane kousnutím, mohou se ovšem také narodit jako vlkodlak (tito jedinci jsou o něco silnější než pokousaní vlkodlaci).
Hybridi: Vzniknou smícháním genu upíra / vampýra a vlkodlaka. Hybridi jsou o dost silnější než vlkodlaci a při proměně jsou jakožto vlci o dost větší než vlkodlaci. Díky smíšené krvi dvou ras jsou imunní vůči stříbru a zlomení vazu, zabije je useknutí hlavy, upálení nebo přímí zásah ostrou věcí do srdce. Hybridem se musí jedinci narodit.
Vlčí jezdci: Duše zemřelého vlka přichycená k duši mocné osoby. Vlčím jezdcem může být prakticky každý, kdo "něco znamená" (často jimi jsou nejvýše postavené osoby ve městech a klanech. Neplatí pro lidi). Mezi vlčími jezdci panuje hierarchie jako u vlků, přičemž všem vlčím jezdcům velí jediná vlčice s bílým kožichem, která má svého rivala - osamoceného vlčího tuláka s černou srstí. Pokud zemře vlk, je velká pravděpodobnost, že za nějakou dobu bude mít jezdec nového vlka, ovšem pokud zemře jezdec, vlk zemře s ním. Bílou vlčici zde vlastní Mirrala Riasten, černého vlka vlastní Eleanor Ranger.

♦ ČARODĚJOVÉ / ČARODĚJKY ♦

Zcela obyčejní lidé, kteří mají ovšem magickou moc, převážně co se léčitelství týče. Dokáží vyléčit malé i velké zranění (ne však smrtelné), pomocí mysli posouvat menší věci (telekineze) a z menší části ovládat magii země (nikoliv však ostatních elementů). Dají se zabít prakticky jakýmkoliv způsobem, dožívají se o něco více než obyčejní lidé, ale jsou smrtelní. Čarodějem/jkou se musí člověk narodit.

♦ DÉMONI ♦

Jejich původ není znám, často se mluví o tom, že byli zrozeni ze samotné temnoty. Temnotu samotnou dokáží démoni ovládat jen z části, nikdy ne tak dokonale, jako jedinec, který se s tou schopností narodil. Dále dokáží zlehka levitovat nebo používat telekinezi. Démon se dá nejlépe zabít upálením nebo useknutím hlavy. Neexistuje žádná proměna, démonem se musí narodit.

♦ KŘÍŽENCI ♦

Rasa vzniklá zkřížením dvou zcela odlišných ras (nikoliv však upíra / vampýra nebo vlkodlaka). Křížencem se dá stát i jiným způsobem, než-li narozením, křížencem se jedinci mohou stát i tehdy, pokud se nepovede proměna člověka na nesmrtelnou bytost a při proměně nezemře. Pokud dotyčná osoba přežije proměnu, která se ale nevydařila, je z osoby kříženec (obyčejný člověk s nesmrtelností).